Kullanım Klavuzu

Setcard kullanıcı rehberi ile pos cihazlarından yapabileceğini işlemlerle ilgili bilgi alabilirsiniz...

Kullanıcı İşlemleri > Üye Kuruluş İşlemleri >

ÜYE KURULUŞ İŞLEMLERİ

Bu işlemlerin çoğu on-line gerçekleşeceğinden SETCARD POS Terminalinin ana ünite üzerinde olmasını, elektrik ve iletişim bağlantılarının (telefon hattı v.b.) üniteye takılı ve çalışır durumda olmasını sağlayınız. Gün Sonu gibi uzun slip gerektiren işlemlerden önce rulonun yeterli olup olmadığını kontrol ediniz.

Parametre Yükleme

 • Kredi Bilgileri, Yasaklı Kartlar Listesi ve sistemde yapılan güncellemelerin terminalinize yüklenmesi için düzenli olarak yapılması zorunlu bir işlemdir. Her gün “Gün Sonu” işleminden sonra otomatik olarak ya da elle yapılabilir.

Gün Sonu

 • Terminaliniz ile yaptığınız tüm işlemleri SETCARD merkezine aktarmak ve gerekli bilgileri merkezden almak için yapmanız gereken işlemdir. Her gün en az bir defa Gün Sonu işlemi yapmalısınız. Aksi takdirde terminaliniz verimli çalışmayacaktır. Gün içerisinde herhangi bir SETCARD işlemi yapmadıysanız Gün Sonu yerine “PARAMETRE YÜKLE” yapabilirsiniz.
 • Terminal belirli bir saatte otomatik olarak Gün Sonu işlemi yapmayı deneyecektir. Bu nedenle akşam tüm terminallerinizin ana üniteleri üzerinde, elektrik ve iletişim bağlantıları takılı halde bıraktığınızdan emin olunuz.
 • Gün Sonu işlemini gün içinde istediğiniz zaman elle de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için terminalinizi ana üniteye yerleştirip, elektrik ve iletişim bağlantı noktalarının çalışır durumda olduğundan emin olduktan sonra ana menüde “GÜN SONU” seçeneğinin üzerine gelip “GİRİŞ” tuşuna basmanız yeterlidir.

Tedarik Kredi

 • On-line yapılan bir işlemdir. Terminalinizin hesabında birikmiş olan tutarı, izin verilen oranda TEDARİK KART’ınıza yüklemeniz içindir. Bu işlemden önce “GÜN SONU” işlemi yapmalısınız.


  1. Ana menüde “TEDARİK KREDİ” üzerine gelerek “GİRİŞ” tuşuna basınız.

  2. “LÜTFEN KARTI TAKINIZ” uyarısını gördüğünüzde TEDARİK KART’ınızı okuyucuya yerleştiriniz.

  3. “ARANIYOR” , “BAĞLANDI” , “GÖNDERİLİYOR” , “CEVAP ALIYOR” bilgilerinden sonra “TEDARİK KART YKL” ekranında “Y.TUTAR:” karşısında yükleyebileceğiniz max. Tutarı görürsünüz ve terminal yüklemek istediğiniz tutarı sorar. Yükleyeceğiniz tutarı yazıp “GİRİŞ” tuşuna basınız.

  4. Terminal girdiğiniz tutarı onaylamanızı isteyecektir. Tutarı kontrol edip doğru ise “GİRİŞ” tuşuna basınız.

  5. “KREDİ YÜKLENİYOR” ekranında “KARTI ÇIKARTIN” uyarısını görmeden kartı çıkartmayınız. Yükleme gerçekleştiğinde bilgi slibi yazdırılacaktır.

Fatura işlemleri

 • Ana menüde “FATURA İŞLEMLERİ” seçeneği üzerine gelip “GİRİŞ” tuşuna basınız.

  GÜNCEL BAKİYE” seçeneği ile hesabınızda birikmiş olan tutarı görebilirsiniz. Bu tutar en son yaptığınız fatura kesme işleminden sonra yapılan SATIŞ işlemlerinin toplamını gösterir.

  FATURA KES” seçeneği ile resmi olarak düzenleyeceğiniz fatura bilgilerini içeren slip üretilir. Bu işlemi yaptıktan sonra mutlaka “Fatura Kesme Bilgi Slibi” üzerindeki bilgiler doğrultusunda resmi faturanızı düzenleyiniz ve slibin bir kopyasını da ekleyerek resmi faturanızı size bildirildiği şekilde SETCARD’a gönderiniz.

  Lütfen Dikkat Ediniz! ;

  • Faturanızı düzenleyeceğiniz adres ve firma bilgilerimiz “Fatura Kesme Bilgi Slibi” üzerinde yer almaktadır.
  • Fatura turarı “FATURA EDİLECEK TUTAR” ifadesi ile belirtilmiştir. Hata oluşmaması için KDV matrahını da bilgi slibi üzerinde göreceksiniz.
  • Fatura tarihi de mutlaka slip üzerinde gösterilen “Fatura Tarihi” ile aynı olmalıdır.
  • Slip üzerinde ayrıca “Ödeme Tarihi” ‘nizi de görebilirsiniz.
  • Her fatura için ayrı bir “Takip No” verileceğinden, daha önce aynı numaraya sahip bir fatura kesmediğinizden emin olunuz.
  • Fatura sliplerinin altında size ileteceğimiz özel mesajlar olabilir. Lütfen dikkatle okuyunuz.

  SON 5 FATURA” seçeneği ile daha önce kestiğiniz son 5 faturaya ait bilgileri görebilir ve yazdırabilirsiniz.  klavuzu pdf formatında indirmek için tıklayın

Leylak Sk. Nursanlar İş Mrkz. A Blk. Kat:8 Şişli, İSTANBUL Tel: 444 0 351 (pbx) Fax: (+90) 212 217 60 13